Co ile czasu warto zmieniać telefon?

Nowe telefony z nowoczesnymi rozwiązaniami mają premiery kilka razy w roku. Niestety, ceny premierowych smartfonów często są zbyt wysokie, by je co chwilę wymieniać. W dodatku przyzwyczajenie się i intuicyjne korzystanie z nowego urządzenia wymaga kilku tygodni „przestawienia się”. Kiedy zatem jest najlepszy czas na wymianę telefonu? 

Rachunki płacę, abonament mam!

Mając telefon w abonamencie, najczęściej co 2 lata przysługuje nam wymiana urządzenia. Kupno nowego smartfona odbywa się na preferencyjnych warunkach, ponieważ oznacza albo przedłużenie umowy u obecnego operatora, albo skorzystanie z promocji i przejście do innego. 

Czasami operator wyraża zgodę na szybszą wymianę telefonu, kiedy serwisowanie go nie pomaga przy zawieszaniu systemu lub długim ładowaniu aplikacji. Niestety, są to sytuacje zależne od poszczególnych sytuacji, więc nie można traktować ich za pewne. W dodatku szybsza wymiana telefonu przez operatora zależna jest od modelu telefonu i stanu, w jakim zaniesiemy go do salonu. 

Mam telefon na kartę, gadam ile chcę…

Osoby, które nie posiadają abonamentu na telefon, wymieniają telefon rzadziej – ponieważ za sprzęt muszą zapłacić z własnej kieszeni. Oznacza to także, że jednorazowo muszą dokonać opłaty znacznie wyższej niż w salonie operatora, który wydaje telefon w ramach umowy abonamenckiej. I tak, kiedy trzeba zapłacić parę…naście stówek za nowy smartfon okazuje się, że ten stary nie jest jeszcze taki zły! Wystarczy usunąć tylko parę gierek albo aplikacji opóźniających reakcję na telefonie, zmienić szkło hartowane chroniące ekran i telefon wygląda na w miarę nowy.

Kiedy wymienić telefon na nowszy model?

O ile nie jesteście testarami nowinek technologicznych i nikt Wam nie płaci za przeprowadzki na nowsze telefony, spokojnie możecie zacząć rozglądać się za nowym sprzętem dopiero wtedy, kiedy obecnie używany widocznie zwolni. Możesz także spróbować przenieść galerię zdjęć na kartę SD, co pozwoli odciążyć (a tym samym: przyspieszy) system smartfona.

Wolny smartfon okazuje się bezużyteczny. Dlatego warto regularnie dbać o wnętrze telefonu – usuwać pobrane pliki, odinstalować nieużywane aplikacje, a także wykonywać zalecane aktualizacje systemu smartfona. Ważne jest także to, jak traktujesz telefon z zewnątrz. Czy używasz etui, chroniącego obudowę urządzenia? Czy naklejasz szkło hartowane lubi inną ochronę dla ekranu? Ani naklejka na szybę, ani case na telefon nie jest drogi, a pozwala wydłużyć nienaganny wygląd smartfon. Dzięki temu, telefon posłuży Wam zdecydowanie dłużej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *