Obóz piłkarski BVB zawitał w tym roku do Polski.

Prawie 50 dzieci w wieku od 7 do 13 lat uczestniczyło w obozie piłkarskim Borussii Dortmund, który miał miejsce w Opolu. Zajęcia sławnej szkółki piłkarskiej były prowadzone przez trenerów BVB na obiektach Centrum Sportu w Opolu. Camp BVB Evonik Fussballschule był organizowany w Opolu już po raz drugi.

Koordynator Michał Zioło bardzo cieszył się z tego, że znowu mógł zagościć wraz ze szkółką do Opola. Podkreślał, że najważniejsze na tym kursie są właśnie dzieci, które dzięki treningom mają zostać zainspirowane oraz zmotywowane do dalszej wędrówki piłkarskiej. Wszystkie treningi były skrupulatnie przygotowane przez centrum szkolenia młodzieży BVB Evonik Fussballschule, więc posiadały pełną zgodność z filozofią klubu piłkarskiego.

Michał Zioło może się pochwalić całkiem dobrymi znajomościami. To Polak, który od kilku lat pracuje w Borussi Dortmund. W czasach młodości grywał w piłkę z Łukaszem Piszczkiem, który był jego przyjacielem. Pracę w niemieckim klubie rozpoczął kilka lat temu i przygotowuje młodzieżowe obozy piłkarskie skoncentrowane właśnie na terytorium Polski.

Na wakacyjne obozy piłkarskie Borussi trafiają zazwyczaj dzieci, które już trenują piłkę nożną. Głównym celem tych wyjazdów jest danie dzieciakom motywacji oraz chęci do pracy na kolejne lata przygód z piłką nożną. Zajęcia na takich obozach są zawsze prowadzone przez licencjonowanych trenerów klubu piłkarskiego, którzy na co dzień pracują z młodymi piłkarzami Dortmundu. Ponadto, trenerzy mówią do dzieci po angielsku, niemiecku oraz po polsku – w zależności od potrzeb. To bardzo dobry zabieg, który pozwoli maluchom na osłuchanie innych języków i być może łatwiejszą naukę w przyszłości. Jak sami koordynatorzy twierdzą, porozumiewają się będą głównie językiem piłki nożnej, który zrozumie każdy pasjonat tego sportu.

Opisywany obóz trwał pięć dni, zaś jego cena wynosiła 799 złotych. W tej kwocie uczestnicy mieli zapewnione dwa treningi dziennie oraz wspólne obiady. Nie mogło również zabraknąć oryginalnych kompletów treningowych w barwach klubu z Bundesligi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *