Buty taktyczne – na każdą pogodę

Kiedy nadchodzi sezon deszczu, śniegu i zimna, zwykłe buty przestają się sprawdzać nawet podczas wędrówek po mieście. Na nic wtedy zdają się nawet najlepsze trapery, botki, czy wyższe buty męskie, reklamowane jako idealne na sezon zimowy (chyba na południu Europy…). Dla mężczyzn, którzy lubią aktywność, którzy nie chcą przejmować się grubszą warstwą śniegu czy pośniegowym błotem, stworzono buty nie do zdarcia. Buty wojskowe i taktyczne. 

Nie tylko dla żołnierzy

Ekwipunek wojskowy powoli wchodzi do codziennego użycia. Wielu mężczyzn kupuje wojskową odzież, akcesoria i buty właśnie, ze względu na ich wyśrubowane właściwości, które pozwalają na aktywność nawet w najgorszych warunkach. I choć buty wojskowe kojarzyć mogą się z ciężkimi trepami sięgającymi wysoko za kostkę, dziś rzeczywistość wygląda inaczej – wojsko inwestuje we właściwości, ale niekoniecznie kosztem wygody. W końcu i ta wpływa na skuteczność żołnierza. Co z tego, że nie przemoknie i nie zmarznie, jeśli będzie chodził sztywno jak kołek, albo, co gorsza, zostanie obtarty do krwi. Buty wojskowe bywają więc coraz lżejsze i wygodniejsze. Jeśli jednak szukamy czegoś naprawdę komfortowego, powinniśmy sięgnąć po buty taktyczne.

buty-taktyczneButy taktyczne

Buty taktyczne w odróżnieniu od wojskowych są bardziej miękkie, zwłaszcza jeśli chodzi o podeszwę. Posiadają one membrany chroniące przed przemoknięciem, a zarazem odprowadzające wilgoć z wnętrza buta (problem stóp pocących się w pancernym obuwiu rozwiązany). Buty taktyczne sprawdzą się i w mieście, i w lesie, na polanie, czy nawet niezbyt wymagającej górskiej wycieczce. Wybierając tego rodzaju buty, powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na materiał użyty zarówno z wierzchu, jak i od środka. W cenie są buty z wodoodporne skóry, wyposażone dodatkowo w systemy amortyzujące wstrząsy, oraz z podeszwami antypoślizgowymi. Niektórzy docenią też na pewno antybakteryjną wyściółkę wnętrza.

Buty taktyczne można kupić między innymi na serwisach aukcyjnych, już w cenach około 100 zł, jednak nie jest to najlepszy wybór. Dobry but, o konkretnych właściwościach musi kosztować – tutaj nie ma przebacz. Kupując jednak buty za ok. 300 zł zyskujemy pewność, że posłużą nam one przez wiele sezonów i będą miały dokładnie te właściwości, które deklaruje producent. Do tego, przed zakupem warto takie buty przymierzyć, nawet jeśli ostatecznie zamierzamy zamówić je w internecie. Numeracja może być zróżnicowana, a dopasowanie buta do stopy jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na wygodę, ale nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *