Buty nie tylko dla skejtów

Jakie są cechy butów idealnych? Odpowiedź jest prosta. Przede wszystkim muszą być wygodne, lekkie, wytrzymałe i estetyczne. Wszystkie te cechy na pewno znajdziemy w butach, których pierwotne przeznaczenie było dla amatorów sportów miejskich typu deskorolka.


Czym są buty dla skejtów?

Buty przeznaczone dla tak zwanych ,,skejtów” (ang. deska, deskorolka) to niezwykle wytrzymałe i wygodne obuwie. Ich cechą charakterystyczna jest mocna stabilizacja stopy, dzięki zastosowaniu opinającego materiału, często wypełnionego gąbką, takie buty mają zwykle duży i bufiasty język, który dodatkowo chroni naszą stopę. W przeciwieństwie do butów typu adidas ich wygląd nie jest tak bardzo sportowy i pozwala z powodzeniem stosować je nawet jako codzienne obudowie do pracy. Mnogość wzorów i wysoka estetyka sprawiły, że tego typu buty na stałe zagościły w naszych szafach i nie tylko wśród amatorów sportu.

Dlaczego akurat te buty?

Warto zaznaczyć również wysoką jakość tego typu obuwia, która musi sprostać znaczącym obciążeniom podczas ewolucji sportowych. Część modeli z racji na swoją uniwersalność oraz wysoką jakość nie bezpodstawnie uzyskało status kultowych. Buty tego typu przeznaczone są dla mężczyzn i kobiet niezależnie od wieku. Tego typu obuwie znajdzie doskonałe zastosowanie zarówno u piętnastolatka, jak i u osoby po czterdziestce. Jakość, estetyka, trwałość i wygoda sprawiają, że jest to wręcz idealnie niezobowiązujące obuwie o szerokim przeznaczeniu.
Uniwersalność tego tupu butów jest zapewne znacznie większą niż klasycznych adidasów, a nieco większa cena skutecznie obala argument ewentualnego zakupy odpowiedników, ponieważ z całą pewnością możemy stwierdzić, że są to buty na wiele sezonów.

Kultowe buty DC

Jedną z najpopularniejszych i niewątpliwie najlepszą marką butów dla skejterów jest amerykańska firma DC. Kultowa marka proponuje szeroki wybór obuwia, dziesiątki modeli, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Marka buty DC produkuje również spodnie, koszulki akcesoria, które swoim stylem nawiązują do miejskich sportów. Nie bez powodu jest szanowana i uwielbiana nie tylko wśród amatorów deskorolki, rolek oraz innych sportów, lecz stanowi również cool obuwie na co dzień.
Popularność tej marki świadczy o tym, iż nie ma chyba osoby w wieku ok. 20 lat, która nie miałaby styczności z tą firmą. Jest ona w ścisłej czołówce topowych (i nie tylko) młodzieżowych marek i w pełni na to zasłużyła.

Warto również zaznaczyć, iż buty wykonane są z niezwykle wysokiej jakości materiałów. Jak przystało na buty dla skejtów, podeszwa wykonana jest z grubej i solidnej gumy – mysi być odporna na ścieranie, a wierzchnia strona buta wykonana jest zwykle z zamszu, trwałego płótna, czasem ze skóry lub innego wysoko gatunkowego materiału. Pomimo iż but jest zdecydowanie pełny i masywny, to zastosowane materiały gwarantują, iż nasza stopa w nim oddycha.

Gdzie kupić buty marki DC?

Buty dla skejtów, szczególnie marki pokroju DC, mają wysoką jakość oraz rozmiary zgodne z europejskimi normami. Dlatego należą do tej kategorii produktów, które bez obaw możemy kupować przez Internet. Jesteśmy skłonni zaryzykować stwierdzeniem, że jest to najlepsze miejsce do zakupu tych butów. Nigdzie nie znajdziemy tylu modeli oraz tak korzystnych cen. Ponadto możliwość zwrotu daje nam pełen komfort zakupu butów marki DC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *