Bieganie to tani sport

Nie potrzebujesz kosztownego sprzętu ani żadnych dodatkowych opłat czy modnych gadżetów, by biegać i czerpać z tego ogromną przyjemność. Bieganie może nie jest darmowe, ale w porównaniu do wielu sportów: tenisa, kolarstwa, żeglarstwa czy nawet do piłki nożnej w najmniejszym stopniu obciąża budżet. Nie kupujesz rakiety, nie wynajmujesz kortu, boiska, nie czarterujesz jachtu, nie kupujesz karnetu i nie martwisz się o części zapasowe.

To jeden z tańszych sportów na świecie i jednocześnie najlepsza inwestycja w zdrowie, kondycję, a także dobre samopoczucie. To również świetny trening dla charakteru – motywacja do podnoszenia sobie poprzeczki coraz wyżej i wyżej. Nie potrzebujesz przecież dodatkowych środków do pokonywania własnych słabości i realizacji planów treningowych. Wystarczy prawdziwa pasja.

Niewiele wydasz, a zyskać możesz dużo, dużo więcej!

Podczas biegania możesz kompletnie oderwać się od codzienności lub wręcz odwrotnie – intensywnie myśleć na nurtujący cię temat. Po kilku kilometrach problem, który wydawał się zawiły i nie do przeskoczenia powinien rozwiązać się sam. To przecież udowodnione, że sport pomaga w porządkowaniu myśli. Czasem najważniejsze jest zdefiniowanie zagadnienia, podzielenie go na etapy, przesianie emocji od faktów i… gotowe. Podczas joggingu dużo łatwiej zgubić też stres i naładować akumulatory. Adrenalina robi swoje! Bieganie zmniejsza ryzyko chorób. Obniża ciśnienie i poziom cholesterolu, co jak wiadomo, ma niebagatelne znaczenie dla serca, dodatkowo pomaga też utrzymać optymalną wagę i pozytywnie wpływa na ogólną kondycję ciała.

Bieganie to jeden z najtańszych sposób na odchudzanie

Zamiast drogich zestawów z gotowymi posiłkami i treningów personalnych, wystarczy zmienić kilka podstawowych nawyków żywieniowych i stopniowo zwiększać częstotliwość oraz długość biegu. Jeśli nie wymagasz fachowej opieki, tylko chcesz zrzucić kilka kilogramów, które pojawiły się nie wiadomo kiedy, możesz zaplanować wszystko samodzielnie, bez nadwyrężania domowego budżetu. Nawet zakup butów sportowych nie będzie dla Ciebie nadmiernym obciążeniem, bo nawet najlepsze można kupić na wyprzedażach w licznych w całej Polsce outletach. Potem możesz już wrzucić na siebie cokolwiek i wybiec do najbliższego parku. Już po kilku pierwszych tygodniach zauważysz różnicę w samopoczuciu i wyglądzie, bo już po dwóch tygodniach treningów konieczna może okazać się inwestycja w pasek do spodni!

Pakiet startowy

Bez względu na to, jaki mamy budżet na bieganie, warto rozważyć opcję wykupienia ubezpieczenia dla biegaczy. Dlaczego? Dla oszczędności! Po pierwsze, kiedy złapiesz już bakcyla, z pewnością zamarzy Ci się start w pierwszych zawodach biegowych. Zapłacisz więc wpisowe i będziesz ciężko trenować, marząc o linii mety. A co jeśli nagła choroba pokrzyżuje ci plany? Albo jakieś inne zdarzenie, którego nie dało się przewidzieć? W takich sytuacjach ubezpieczyciel zwróci ci koszty rezygnacji z imprezy biegowej. Biorąc pod uwagę, że cena ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków nie jest wysoka, to świetna propozycja, która pozwoli ci ze spokojem czekać na nadchodzące zawody. To naprawdę komfortowa sytuacja, kiedy już nie musisz myśleć: a co będzie, jeśli…

Ubezpieczenie to także ratunek w razie kontuzji. A te, ja wiadomo, przytrafią się wszystkim, zarówno doświadczonym, jak i początkującym biegaczom. Powrót do zdrowia może być długi i drogi. Jeśli ulegniesz nieszczęśliwemu wypadkowi w czasie uprawiania sportu, ubezpieczyciel zwróci Ci koszty rehabilitacji, w tym także koszty konsultacji lekarskich i zabiegów. Właściwa rehabilitacja prowadzona na zlecenie i pod kontrolą lekarza może okazać się kluczowa dla szybkiego powrotu zarówno do biegania, jak i do aktywności zawodowych. Cena polisy nnw w porównaniu z konsekwencjami jest tak niska, że ubezpieczenie warto umieścić na swojej liście wydatków, tuż za dobrymi butami do biegania.

Ubezpieczenia nnw oferuje większość ubezpieczycieli majątkowych na rynku. Szczególnie atrakcyjna wydaje się polisa nnw online – jej zakup jest prosty i wygodny, a cena polisy nnw symboliczna. Wniosek wypełniasz online, a potwierdzenie zawarcia polisy otrzymujesz od razu e-mailem.

Zrezygnuj z modnych ubrań i gadżetów

Wciąż uważasz, że bieganie wymaga drogich technicznych koszulek, zegarka, słuchawek i aplikacji? Nic bardziej mylnego. Wystarczy poczytać blogi Polaków mieszkających za granicą, by dowiedzieć się np. że Londyńczycy biegają wszędzie i bez względu na pogodę. Uważają, że ubranie musi być wygodne i funkcjonalne, a nie modne i efektowne, ani zmieniane co sezon tylko dla koloru! Oczywiście, że z czasem warto zainwestować w swój wymarzony zestaw biegowy, ale w bieganiu piękne jest to, że nie trzeba od tego zaczynać. Tak jak nie trzeba zaczynać od maratonu. Można stawiać sobie własne cele, samemu wyznaczać tempo, trasę i budżet. A gadżety i ekwipunek dokupować sukcesywnie. Zresztą, kiedy rodzina i przyjaciele zobaczą nasz błysk w oku po przebiegniętym pierwszym maratonie, biegowe prezenty na urodziny, gwiazdkę i rocznice ślubu mamy gwarantowane. Do zobaczenia na trasie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *