Auto dostawcze z wypożyczalni – czy warto?

Transportowanie ciężkich materiałów nie jest łatwe. Problematyczna może być szczególnie duża odległość i brak własnego samochodu, który byłby odpowiednio przystosowany. Zakup nowego auta dostawczego nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, dlatego wiele osób decyduje się na wynajem samochodu dostawczego. Jakie są najważniejsze zalety wynajmu aut dostawczych? Na co koniecznie powinno się zwrócić uwagę?

Jak wygląda wynajęcie samochodu dostawczego?

W zależności od indywidualnych potrzeb można zdecydować się zarówno na wynajem krótko-, jak i długoterminowy. Wiele wypożyczalni oferuje pojazdy na minuty – cena najczęściej zależy od czasu i przebytego dystansu. Firmy, które korzystają z samochodu dłużej, zwykle wybierają wynajem długoterminowy – wystarczy wtedy pokrywać jedną, stałą ratę za korzystanie z auta. 

Wynajem samochodów dostawczych – zalety

Wynajem samochodów dostawczych jest coraz chętniej wybierany ze względu na liczne korzyści, które niesie. Dzięki różnorodności dostępnych na rynku ofert i firm rozwiązanie sprawdzi się w większości przypadków.

Idealnie dopasowany pojazd

Wybierając samochód, można dopasować go idealnie do własnych potrzeb i preferencji, ponieważ budżet nie ogranicza wyboru aż tak, jak w przypadku zakupu nowego pojazdu. Zazwyczaj wypożyczalnie dysponują co najmniej kilkoma różnymi modelami aut dostawczych, które różnią się od siebie wielkością i specyfikacją – dzięki temu na pewno sprostają indywidualnym wymaganiom.

Stosunkowo niska cena

Dla wielu osób wynajem będzie zdecydowanie bardziej opłacalny niż zakup własnego pojazdu. Przede wszystkim dlatego, że nie ma konieczności wydawania jednorazowo dużej sumy pieniędzy. Będzie to najlepsze rozwiązanie dla klientów, którzy planują jednorazowy przewóz cięższych towarów, jednak na co dzień nie korzystają z samochodów dostawczych. Z wypożyczalni można skorzystać podczas wyprowadzki czy remontu, a także większych zakupów czy przewożenia ciężkiego sprzętu. 

Zachowanie płynności finansowej w firmie

Decydują się na nie również firmy, którym zależy na zachowaniu płynności finansowej. Stałą, comiesięczną ratę wynajmu można łatwo wliczyć w koszty działalności firmy oraz przewidzieć przyszłe wydatki. 

Mniej zmartwień i formalności

Decydując się na wynajem auta dostawczego, nie trzeba się martwić o stan techniczny pojazdu, ponieważ zadba o niego firma. Dostarczony samochód będzie w pełni sprawny i ryzyko pojawienia się usterek jest naprawdę niewielkie. Wynajmując pojazd, nie ma konieczności dbania o regularne przeglądy czy serwisowanie. Nie trzeba też płacić składek na ubezpieczenie ani wypełniać żadnych formalności.

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie samochodów dostawczych?

Podczas wynajmowania samochodu dostawczego, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na stan techniczny pojazdu. Opony powinny być dokładnie dopompowane, a auto nie może nosić żadnych śladów usterki. Niezwykle ważne są również parametry techniczne. Do indywidualnych wymagań należy dobrać przede wszystkim pojemność przestrzeni ładunkowej oraz maksymalne, dopuszczalne obciążenie samochodu. Przy podpisywaniu umowy dobrze jest sprawdzić, czy umowa nie przewiduje żadnych ukrytych kosztów oraz jest w pełni przejrzysta. 

Najlepsza firma wynajmująca samochody – jak wybrać?

Kolejną bardzo ważną kwestią przy wynajmie samochodów dostawczych jest znalezienie odpowiedniej firmy. W tym celu warto zwrócić przede wszystkim uwagę na jej doświadczenie i obecność w branży. Dobrze jest przejrzeć również z opinie innych klientów – można je znaleźć na przykład w Internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *