5 sprawdzonych sposobów na rozrywkę w zimowe wieczory

Kiedy wieczory są coraz dłuższe, a temperatura na zewnątrz nie zachęca do długich spacerów, łatwo popadamy w monotonię. Spędzanie kilku godzin dziennie przed telewizorem i bezcelowe skakanie po kanałach nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Brak chęci i energii szybko się udziela, przez co zaczynamy narzekać na nudę. Jak można to zmienić? Poniżej kilka praktycznych pomysłów na rozrywkę w zimowe wieczory, z których z pewnością skorzysta cała rodzina.

1. Domowy maraton filmowy

Wizyta w kinie wiąże się z opuszczeniem domu, a podczas mroźnych dni nie zawsze mamy na to ochotę. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby maraton filmowy urządzić w zaciszu własnych czterech kątów. To rozwiązanie wydaje się być dużo lepsze, ponieważ możemy wybrać nasze ulubione filmy. Nie zapomnijmy także o przekąskach, większość z nich spróbujmy przygotować sami, z pewnością nie będzie to takie trudne. Co jeszcze będzie nam potrzebne? Wygodna kanapa i miękki koc, który nas ogrzeje. Wystarczy już tylko przygasić światła i gotowe. Z takiej formy spędzenie zimowego wieczoru będą zadowolone zarówno dzieci, jak i pary, zwłaszcza gdy każdy dostanie możliwość wyboru jednego filmu.

2. Wspólny wieczorek kulinarny

Gotowanie nie musi być przykrym obowiązkiem, szczególnie gdy zrobicie to wspólnie. Odkrywanie nowych smaków może okazać się bardzo interesującym doświadczeniem. Możliwości jest bardzo wiele, od nauki przygotowywania wytwornych dań z mięsa po pieczenie i dekorowanie babeczek. Do tego rodzaju czynności warto włączyć również najmłodszych, którzy mogą wykonywać prostsze zadania. Najbardziej liczy się to, że robicie coś razem, a efekt na pewno będzie znakomity. Być może odkryjecie nową pasję.

3. Zostań mistrzem planszówek

Cubes with the game monopoly on the table

Gry planszowe to kolejna z form spędzania czasu, która niesie ze sobą wiele radości i śmiechu. Dla dorosłych to przede wszystkim dobra zabawa, jednak dzieci mogą się dzięki niej wiele nauczyć, zwłaszcza gdy postawimy na popularne quizy. Jakie gry planszowe warto wybierać? To zależy od naszych preferencji. Świetnie sprawdzą się chociażby znane wszystkim kalambury, scrabble czy monopoly. Możemy wybrać również coś z nowszych gier- double, 5 sekund czy tabu. Dla rodzin najlepszą będą gry z podziałem na drużyny, taka rywalizacja wydaje się o wiele ciekawsza, chociaż to nie wygrana jest przecież najważniejsza.

4. Zrób to sam!

Długie zimowe wieczory naszym babciom wypełniało robienie na drutach kolejnych swetrów i szalików. Obecnie pomysłów na efektowne DIY jest o wiele więcej, dzięki czemu możesz zaangażować w nie całą rodzinę. Niekoniecznie musisz stawiać na szydełko czy włóczkę. Dobrym pomysłem będzie np. tworzenie pomysłowych kartek świątecznych, który już niedługo okażą się bardzo potrzebne. Za pomocą kilku, ciekawych ozdób możesz także nieco odmienić swoje wnętrze. Własnoręcznie ozdobiona ramka na zdjęcia czy doniczka to świetny sposób na oryginalne dodatki.

5. Nauka nowych umiejętności

Skoro już dysponujesz czasem wolnym, to może warto poświęcić go na naukę, np. języków obcych? Nie muszą to być typowe lekcje, które kojarzą się ze szkołą, a do tego możecie uczyć się całą rodziną. Kolorowe fiszki, tłumaczenia piosenek, oglądanie filmów bez lektora- tego rodzaju metody z pewnością okażą się skuteczne i jednocześnie pozwolą się zrelaksować.

Zima nie musi kojarzyć się z monotonią. Pomysłów na spędzenie mroźnych wieczorów jest całe mnóstwo. Zaangażuj w nie całą rodziną i pożegnajcie nudę.

Artykuł powstał we współpracy z księgarnią internetową PWN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *