5 prostych ćwiczeń fizycznych dla mężczyzny do wykonania w domu

 Siłownie i kluby fitness znowu zamknięte – koronawirus funduje nam kolejne obostrzenia. Pora zatem pomyśleć nad ćwiczeniami, które możesz wykonywać w domu.

I nie, nie przestawaj czytać z myślą „dobra, coś sobie będę wymyślał każdego dnia”, bo dobrze wiemy, że tak się nie stanie – zawsze będzie coś innego do zrobienia. Dlatego potrzebny jest plan działania. 

Jak ćwiczyć w domu?

Jeśli czytasz ten artykuł, to raczej nie jesteś właścicielem prywatnej siłowni lub pokoju do ćwiczeń. Czyli albo masz trochę miejsca między kanapą a telewizorem, może ogródek z tarasem? Trzeba zatem tak zaplanować treningi, aby nie wymagały dużej przestrzeni. Najważniejsze, żebyś miał w domu matę. Albo karimatę. Albo duży, mięsisty ręcznik plażowy. To on wyznaczy Twoje miejsce do treningów w domu!

Kluczowe jest rozciąganie

Pamiętaj, żebyś nie zaczynał robić pompek prosto z marszu. To znaczy: fajnie, że odchodzisz od komputera, żeby się rozruszać, ale najpierw wykonaj parę ćwiczeń rozluźniających. Poruszaj głową, powyciągaj ręce, zrób parę squatów. Dopiero teraz zacznij rozciąganie! Pierwsze polecane ćwiczenie to skłony – stajesz w rozkroku i powoli starasz się dotknąć czołem kolana – raz prawego, raz lewego. Ważne jest tu powolne wykonywanie ćwiczenia i co najważniejsze – nie próbuj zrobić tego na siłę. Po kilku dniach Twoje skłony będą bardziej pogłębione, a kręgosłup podziękuje za totalne odciążenie! 

Pompki i deska 

To kolejno: drugie i trzecie ćwiczenie. Dzięki nim Twoje mięśnie nie pozwolą Ci o sobie zapomnieć. Daj sobie czas, niech to będzie także trening cierpliwości. Zacznij od 5 pompek i wytrzymaniu w desce 10 sekund. Każdego dnia zwiększaj swój limit i wytrzymałość ciała. 

Brzuszki, czyli to, co brzuch lubi najmniej!

Spięcia mięśni brzucha zatrzymają powstawanie boczków, pomogą Ci także wyrzeźbić sześciopak. Nie ciągnij głowy na siłę do przodu. Pamiętaj, że ręce tylko lekko mają dotykać głowy. W czasie podciągania się nie powinieneś też widzieć swoich łokci – jeśli je widzisz, to znaczy, że za mocno ściskasz ręce. 

Skręty tułowia 

To ćwiczenie wykonujesz w klęku. Ćwiczysz najpierw jedną stronę ciała, potem drugą. W pozycji klęczenia próbuj jedną wyciągniętą rękę przenieść pod spód swojego ciała i dotknąć jak najdalszego miejsca. Wytrzymaj 3 sekundy, następnie powoli wyciągnij rękę i płynnym ruchem podnieś ją w górę. 

Ćwicząc w domu, pamiętaj o odpowiedniej postawie sylwetki. Jeden dzień przerwy nie oznacza, że te poprzednie ćwiczenia są już nieważne, więc zaprzestajesz domowych treningów. Powoli, regularnie i skutecznie – byle do przodu! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *