4 najciekawsze książkowe propozycje na urlop – zobacz, co warto przeczytać

Każdemu wypoczynkowi towarzyszy pytanie, jak najlepiej spędzić czas wolny. Oczywiście istnieje wiele aktywności, na które można się zdecydować – uprawianie sportu, oglądanie filmów czy seriali.

Może jednak warto sięgnąć po ciekawą książkę i wypoczywać z interesującą lekturą w ręce? Tym bardziej że niestety statystyki zawodzą i jak się okazuje, czytamy coraz mniej. Jak wybrać najlepszą książkę na urlop? Zobacz 4 propozycje przygotowane specjalnie dla Ciebie!

Dlaczego warto czytać książki?

Nie bez powodu powinno się czytać książki, dlatego, jeśli wciąż masz wątpliwości, warto poznać najważniejsze zalety dobrej lektury. Czytanie:

  • rozwija wyobraźnię – obcowanie z fikcyjnymi wydarzeniami i bohaterami stymuluje do aktywnego wyobrażania sobie świata przedstawionego lektury, co znacząco sprzyja kształtowaniu się wyobraźni;
  • poprawia pamięć – na każdym etapie czytania książki konieczne jest zapamiętanie imion bohaterów oraz wydarzeń – pozwala to ćwiczyć zapamiętywanie i może zapobiegać przedwczesnym oznakom starzenia się mózgu;
  • zwiększa zasób słownictwa – czytanie książek skutecznie powiększa zasób słów oraz pomaga w nauce ortografii i zapamiętywaniu reguł pisowni – szczególnie w przypadku osób, które są wzrokowcami;
  • korzystnie wpływa na funkcjonowanie mózgu – czynność czytania stymuluje wiele zadań w mózgu, dzięki czemu pozostaje on w dobrej formie – poprawiają się procesy poznawcze, a także skupienie i koncentracja;
  • dostarcza kreatywnej rozrywki – można zdecydować się na rozmaite książki o różnej tematyce, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie, a fikcyjne wydarzenia i postaci z pewnością dostarczą wartościowej rozrywki.

Astrohaj. Jak dotknąć kosmicznego pyłu? Dla głodnych wiedzy czytelników

Astrohaj. Jak dotknąć kosmicznego pyłu? to doskonała propozycja dla każdego, kogo interesuje niecodzienna, naukowa wiedza. Lektura zabiera czytelnika w niesamowitą podróż i pomaga mu lepiej poznać i zrozumieć dotychczas niezbadane zakamarki wszechświata. Chcesz dowiedzieć się, jaki wpływ na otaczającą nas rzeczywistość ma księżyc? Zastanawiałeś się kiedyś, jak z naukowego punktu widzenia powstał wszechświat? Marzysz by poznać, jak wyglądają loty w kosmos od podszewki? Już dziś sięgnij po lekturę!

Zmora – oko w oko z prawdą

Jeżeli poszukujesz intrygującego, trzymającego w napięciu aż do ostatniej strony kryminału, Zmora jest doskonałym wyborem dla Ciebie. Przenieś się oczami wyobraźni do niewielkiego miasteczka, w którym młoda dziennikarka usilnie stara się odkryć prawdę na temat zaginięcia swojego przyjaciela z dzieciństwa. Kto za tym wszystkim stoi? Dlaczego w przeszłości dopuszczono się aż tylu rażących nieprawidłowości podczas śledztwa?

Nasze piękne chwile – chwila refleksji dla każdego

Pora na coś dla miłośników literatury obyczajowej – Nasze piękne chwile to propozycja dla poszukiwaczy życiowej lektury skłaniającej do refleksji nad trudnymi decyzjami, zaprzepaszczonymi szansami, emocjami oraz popełnianymi błędami. Czy da się zastąpić straconą miłość nową? Jak pójść do przodu?

Tkając świt – niesamowity świat science fiction

Z kolei lektura Tkając świt to doskonały wybór dla miłośników fantastyki. Dlaczego główna bohaterka Maia Tamarin musi udawać chłopca, by spełnić swoje największe marzenie? Od osiągnięcia upragnionego celu dzieli ją wiele trudności i zmagań, z którymi będzie musiała się zmierzyć podczas swojej podróży po najdalszych zakątkach królestwa – przeżyj tę podróż z nią już dziś!

Gdzie najlepiej kupić książki na urlop?

Książki można kupić obecnie w wielu miejscach, jednak najchętniej wybierane są księgarnie internetowe. Można w nich nie tylko znaleźć olbrzymi wybór ciekawych propozycji książkowych, ale również szybko znaleźć interesujące nas pozycje. Co więcej, księgarnia internetowa oferuje liczne promocje i wyprzedaże, a także najnowsze dostępne na rynku publikacje. W większości firm można również zdecydować się na wygodną wysyłkę bezpośrednio do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *