MocnaStrona.com to nowy, lifestylowy portal w 100% tylko dla mężczyzn. ZERO polityki, ZERO zbędnych treści, ZERO plotek i celebrytów..

Rakiety tenisowe dla początkujących

398 0

Lekkie i odpowiednio wyważone rakiety do tenisa to sprzęt, dzięki któremu początkujący adept tenisa ziemnego szybko się nie zniechęci do tego pięknego i ogólnorozwojowego sportu. Obecnie w sprzedaży znajdziemy setki, jeśli nie tysiące modeli rakiet o nieco odmiennych parametrach technicznych, rozmiarach, wadze i wyglądzie zewnętrznym. Początkujący tenisista szczególną uwagę powinien zwrócić jednak na sześć podstawowych parametrów tj. wielkość główki rakiety, wagę i długość rakiety, grubość ramy, sztywność konstrukcji oraz oferowany przez rakietę poziom balansu.

Podstawowe parametry techniczne to oczywiście wymiary rakiety tenisowej. Dla dorosłych osób, które rozpoczynają swoją przygodę z tenisem ziemnym, polecane są rakiety o wielkości główki w przedziale 98-102 cale. Rakiety do tenisa o główkach mniejszych, zwłaszcza modele o główce poniżej 94 cala wymagają od użytkownika niezwykłej precyzji i doskonałej koordynacji ruchowej. Z kolei rakiety do tenisa o powierzchni główki przekraczającej 102 cale nie dają zauważalnego wzrostu precyzji odbić czy większej skuteczności gry, a mogą być zwyczajnie mniej wygodne w użytkowaniu. Kolejny parametr to długość rakiety. Dla osób początkujących pewnym optimum są rakiety o długości około 27 cali. Dla osób nieco niższych, o mniejszym zasięgu ramion, lepsze będą rakiety nieco dłuższe. Dla osób wysokich, zwłaszcza dla mężczyzn, 27 calowe rakiety to powszechnie uznawany standard. Warto także wspomnieć o wadze rakiet tenisowych. Dla początkujących tenisistów płci męskiej standardem jest maksimum 295g wagi rakiety bez naciągu. Oczywiście sama waga nie powie nam nic o sprzęcie, jeśli nie weźmiemy pod uwagę wyważania rakiety, czyli oferowanego przez nią balansu.

Ustalenie właściwego środka ciężkości dla rakiety jest jednym z najważniejszych elementów wpływających na precyzję i siłę zagrań, a także na swobodę ruchów tenisisty. Dlatego każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z tenisem, przed zakupem konkretnego modelu rakiety powinien wziąć ją w dłoń i ustalić, czy posiada ona odpowiedni, dopasowany do jego siły poziom balansu. Zasadniczo przyjmuje się, że do gry amatorskiej najlepsze są rakiety tenisowe o balansie w przedziale 2HL-2HH. Prócz balansu warto wspomnieć także o szerokości ramy rakiety oraz związanym z nią poziomie sztywności całej konstrukcji. Ogólnie można powiedzieć, że im większa rama tym większa moc rakiety i większa jej sztywność, co też przekłada się na siłę zagrań. Dla początkujących ważniejsza powinna być jednak technika, dlatego nie można przesadzać z wyborem rakiety o zbyt przerośniętej ramie i zbyt dużej sztywności. Więcej informacji o rakietach do tenisa znajdziesz tutaj: http://www.sportclub.com.pl/pol_m_Rakiety-tenisowe-17292.html.